Błogosławienie animatorów na COM 2019

Błogosławienie animatorów na COM 2019 – informacje dla kandydatów oraz moderatorów diecezjalnych i zakonnych (nie dotyczy błogosławienia członków DIAKONII)

Wymagania dla kandydata

Do błogosławienia może przystąpić osoba, która po ewangelizacji przeżyła formację podstawową do 3 stopnia włącznie (ORD nie jest jeszcze wymagane na tym etapie), Triduum Paschalne w formie rekolekcji, KODA (ew. ukończyła Szkołę Animatora), jest członkiem KWC a  jej dojrzałość do pełnienia posługi została pomyślnie zweryfikowana przez moderatora diecezjalnego/zakonnego.

Do załatwienia przed COM

  1. Rejestracja online przez formularz online: FORMULARZ ZGŁOSZENIA » (Zapisy online będą otwarte do 3 czerwca br.).
  2. Uzupełnienie danych w formularzu papierowym, formularz do pobrania tutaj »
  3. Uzyskanie podpisu moderatora diecezjalnego (lub zakonnego) na formularzu.
  4. Moderator diecezjalny/zakonny do 4 czerwca wysyła na adres cdfd@oaza.pl listę animatorów, których zgłasza do błogosławieństwa.

Do załatwienia w czasie COM – sobota 8 czerwca

  1. Zgłoszenie się do punktu „obsługującego” błogosławienie animatorów i członków DIAKONII, który będzie uruchomiony na Kopiej Górce w sobotę w godz. 10.00-14.00. Trzeba przyjść z wypełnionym i podpisanym formularzem papierowym.
  2. Od uczestnika pobierana będzie opłata 35 zł. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Błogosławienie animatorów – niedziela 9 czerwca

  1. Błogosławienie animatorów odbywa się podczas jutrzni w niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
  2. Należy przyjść wcześniej na odprawę (przygotowanie). Dokładna godzina zostanie podana w punkcie zgłoszeniowym.
  3. Należy zadbać o uroczysty strój.
  4. Przypominamy też o instytucji poręczyciela. W naszych diecezjach są różne praktyki. Czasem wyznacza się jednego poręczyciela dla całej grupy (np. ktoś z diakonii SZA czy Formacji Diakonii), częściej jednak każdy animator umawia się indywidualnie z osobą, którą uważa (chce mieć) za poręczyciela. Najlepiej, jeśli jest to własny animator lub moderator, ktoś, komu zawdzięczamy towarzyszenie na drodze wiary. Kilka osób może mieć tego samego poręczyciela. Poręczyciel nie musi stać fizycznie przy błogosławionym podczas celebracji.

Kontakt

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: cdfd@oaza.pl