Diakonia Misyjna zaprasza na Niedzielę Misyjną i Tydzień Misyjny

Przedostatnia niedziela października jest w całym Kościele obchodzona jako Niedziela Misyjna. W Kościele w Polsce dodatkowo rozpoczyna Tydzień Misyjny. Diakonia Misyjna zaprasza członków Ruchu do włączenia się w przeżywanie tego czasu – przez włączenie się w inicjatywy diecezjalne oraz przygotowane przez Diakonię Misyjną.

Zapraszamy do lektury orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny.

Diakonia Misyjna diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przygotowała rozważania różańcowe na Tydzień Misyjny – oparte na orędziu papieża Franciszka. Zapraszamy do wykorzystania ich podczas modlitwy różańcowej odmawianej we wspólnotach Ruchu i w parafiach.

Kawa on-line z misjonarzem to propozycja Centralnej Diakonii Misyjnej – w najbliższą sobotę można spotkać się z oazowymi misjonarzami, posłuchać świadectw i po prostu porozmawiać o posłudze w dalekich i bliskich krajach.

W Tygodniu Misyjnym Diakonia Misyjna ponownie otwiera internetowe aukcje – dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie studiów oazowiczów z Afryki. Można wylicytować bardzo ciekawe pamiątki z Afryki i nie tylko.

Diakonia Misyjna Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje „Okiełznać wieloryba” – w sobotę 21 października.

Oazowi misjonarze organizują i będą dawać świadectwo podczas Tygodnia Misyjnego w parafii podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie.