Droga Nowego Człowieka

Każdy, kto w minione wakacje odwiedził Centrum Ruchu w Krościenku nad Dunajcem, miał okazję zobaczyć jedną z największych inwestycji na Kopiej Górce na przestrzeni ostatnich lat. Wielu stałych bywalców, idąc od głównej drogi, już z daleka spostrzegało niezwykłą wizualną zmianę Centrum Ruchu. Droga Nowego Człowieka, czyli Ścieżki Oazowe zostały oddane do użytku 30 czerwca bieżącego roku.

W okresie wakacyjnym wiele grup, wspólnot i osób indywidualnych weszło na szczyt Kopiej Górki, podążając wyznaczonym szlakiem, czytając tablice, podziwiając rzeźby i instalacje wykonane przez prof. Karola Badynę z ASP w Krakowie, korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji, która była i jest nowoczesnym przewodnikiem pomagającym zrozumieć specyfikę Ruchu.

Droga Nowego Człowieka dostępna jest przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym nie ma ogrodu biblijnego, namiotu spotkania oraz głośników przy figurach. Przy wejściu pozostała natomiast informacja o możliwości wgrania aplikacji na telefon do oprowadzania. Od października ścieżki czynne są w godzinach 9.00 – 18.oo. W tym okresie wstęp jest wolny.

Wchodzący na drogę na pewno ma okazję stanąć nie tylko przed ważnym pytaniem dotyczącym naszej egzystencji, przed słowem Bożym zapraszającym do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Idąc lekko pod górę, można poznać czy odświeżyć w sobie istotę charyzmatu naszego Ruchu, zobaczyć a nawet dotknąć symboliki, o której często w Ruchu słyszymy i mówimy.

Ścieżki Oazowe to największa w ostatnich latach, ale też kosztowna inwestycja, dlatego zapraszamy do wsparcia tego dzieła. Można to uczynić między innymi poprzez wpłatę na konto: 10 1560 1108 0000 9060 0019 2360 dowolnej kwoty,  podając tytuł wpłaty: „Darowizna na rozbudowę centrum”.