Misja 2020

Po wielu przejściach, przesuwanych biletach, testach na Covid-19 dojechali! Pięć osób przyjechało do Kenii, by działać misyjnie i charytatywnie w ramach działań Diakonii Misyjnych Ruchu Światło-Życie.

Shalom Home

Szkoła – sierociniec Shalom Home to dom dla wielu sierot i dzieci z ubogich rodzin. Przez kilka dni był także domem dla ks. Jarka, Magdy i Julki, którzy w piątek 4 września wyruszyli już na rekolekcje ewangelizacyjne. Jadzia i Bartek zostaną tu na dłużej.

Jak spędzili te dni? Dzieci zdecydowanie nie dawały im się nudzić, były gry i zabawy, spacery, oprowadzanie po szkole, wspólne posiłki. A przede wszystkim dużo uwagi i zainteresowania – tego, czego te dzieci potrzebują.

– Bardzo lubię dzieci. Czas w Shalom Home był świetną okazją, żeby spróbować dać im to, czego naprawdę potrzebują – uwagi, poczucia bliskości i miłości – mówi Julka Mickiewicz z Diakoni Misyjnej z Warszawy. – Super, że jest takie miejsce, bo to dla niektórych uczniów jedyna szansa na lepszą przyszłość – dodaje.

Animatorka Ewa, która jest tu już pół roku, zadbała, by wykorzystać ich do pomocy przy inicjatywach „Adopcji na odległość”, czyli programu sponsorowania szkoły tym dzieciom przez ludzi z Oazy. Powstało ponad 100 listów dla dotychczasowych i przyszłych rodzin adopcyjnych!

Nasi misjonarze oprócz pobytu w szkole odwiedzili też pobliską parafię i miasteczko, a także spotkali się z chłopcami ulicy w stolicy hrabstwa Meru podczas wydawania kolacji.

Ewangelizacja

6 września rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne w dwóch parafiach w rejonie West Pokot. Ta diecezja na granicy z Ugandą to jeszcze miejscami teren pierwszej ewangelizacji. Do tego ogromny teren sprawia, że księża nie często mogą odwiedzać wszystkie dojazdowe kaplice (a jest ich kilkadziesiąt). Stąd dwa turnusy przeprowadzone zostaną dla katechistów, czyli osób odpowiedzialnych za duszpasterstwo danych wiosek. Dwa kolejne zgromadzą po 100 młodych. Co bardzo cieszy, oprócz czwórki Polaków posługiwać będą kenijscy oazowicze!

Organizację tych rekolekcji dalej można wspomóc na:

https://wspieram.oaza.pl/campaigns/krok-do-jezusa/