Niedziela Ad Gentes – zapraszamy do wsparcia misji Ruchu Światło-Życie

Druga niedziela Wielkiego Postu to w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, stąd nazywana jest w skrócie Niedzielą „Ad Gentes”. Jesteśmy zaproszeni do modlitwy i materialnego wsparcia misjonarek i misjonarzy.

Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Kto wierzy, nigdy nie jest sam. Zawsze wierzymy we wspólnocie Kościoła. Jako wspólnota uczniów Jezusa żyje on mandatem misyjnym – nakazem Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Jego zadaniem jest dzielenie się Ewangelią z ludźmi na całym świecie.

W Kościele jesteśmy misjonarzami nie w pojedynkę, ale jako wspólnota, a to oznacza, że spoczywa na nas wszystkich odpowiedzialność za dzieło misyjne. I chociaż nie wszyscy mamy możliwość wyjazdu na placówki misyjne, wszyscy możemy służyć misjom poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień i niedostatków życiowych w intencji misji, a także żywe zaangażowanie w zdobywanie środków finansowych i materialnych na misje.

Ruch Światło-Życie prowadzi działania misyjne w Kenii, Tanzanii, Sierra Leone, Kazachstanie i na Filipinach. Centralna Diakonia Misyjna utrzymuje rownież kontakty z samodzielnie funkcjonującymi wspólnotami Ruchu w Chinach i w Brazylii.

W tej chwili szczególnie prosimy o wsparcie naszych misji w Kenii i Tanzanii oraz na Filipinach. Zapraszamy na stronę wspieram.oaza.pl, gdzie prowadzimy zbiórki na te cele: