Oazowi misjonarze poszukiwani

W tym roku rekolekcje czy spotkanie oazowe przeżyli mieszkańcy co najmniej 5 kontynentów. Oazowicze z Chin i Filipin byli na rekolekcjach w Polsce, turnusy odbyły się w trzech afrykańskich krajach,  w Stanach Zjednoczonych tworzą się kolejne kręgi Domowego Kościoła, oazowicze pomagali w parafiach w Kazachstanie… DO TEGO POTRZEBA NOWYCH ZAANGAŻOWANYCH LUDZI. Dlatego Diakonia Misyjna rozpoczyna przygotowania to wyjazdów i działań misyjnych na 2024 roku!
Spróbować, dołączyć i rozeznać może każdy oazowicz! Może misja 2024 to TWOJA MISJA!

CO ROBIMY ZA GRANICĄ?

Organizujemy rekolekcje i spotkania oazowe, pomagamy przy parafiach, odwiedzamy domy dziecka i szkoły… Głosimy miłość Pana Boga i pokazujemy ją w naszym życiu.

GDZIE?

Na rok 2024 już szykujemy wstępne plany: Kenia i Tanzania w sierpniu, wrześniu i grudniu, Filipiny, Kazachstan, rekolekcje w języku angielskim w Polsce… Będziemy informować o kolejnych możliwościach i szczegółach.

KTO?

Na misje Ruchu Światło-Życie mogą jechać animatorzy Ruchu, uczestnicy trwający w formacji co najmniej po 2 stopniu ONŻ, rodziny Domowego Kościoła, kapłani, klerycy, którzy włączą się w roczne przygotowania i zostaną zaakceptowani do ostatecznego wyjazdu.

DLACZEGO?

Kościół jest misyjny, Ruch Światło-Życie jest misyjny. Może i dla ciebie jest to szczególne powołanie. Nie dowiesz się, jeżeli nie sprawdzisz. Dołącz do nas, poznaj, porozmawiaj i rozeznaj!

DLA KOGO?
To krótkie relacje od uczestników tegorocznych rekolekcji:
„Historia dzieje się na naszych oczach w Kenii jako że odbyliśmy rekolekcje Oazy 3 stopnia! Szczerze mówiąc, było to dla mnie wyjątkowe doświadczenie. Mieliśmy szczęście odbywać te rekolekcje na terenie trzech diecezji. Zaczęliśmy w Diecezji Meru, przejechaliśmy przez Narodowe Sanktuarium Maryjne w Subukii, a skończyliśmy w stolicy Kenii – Nairobi. Codzienne wizyty różnych świątyń pomogły nam uzmysłowić sobie różnorodność miejsc i charyzmatów, jaką pokazuje nam Matka Kościół, po to, byśmy znaleźli swoje miejsce we wspólnocie.
Cóż piękniejszego mogło spotkać nas, katolików, niż możliwość przeżywania codziennej Eucharystii i przyjmowania Jezusa w Komunii świętej.
Mogę stwierdzić, że jak po każdych rekolekcjach, Jezus umocnił mnie w mojej wierze” Derrick, Kenia

„Ruch pomógł mi uzmysłowić sobie, że to przez służbę innym, mogę samemu żyć w pełni jako chrześcijanin, dojrzały chrześcijanin. Może dlatego moim ulubionym cytatem Ojca Franciszka są słowa «służę, więc jestem»” Freddy, Kenia

JAK?

Przygotowania dla chętnych do wyjazdów trwają cały rok.
Zaczynamy od spotkania online „Kawa z misjonarzem” 21 października o godzinie 9:3, gdzie w luźnej atmosferze opowiemy, CO MY W OGÓLE ROBIMY. Spotkanie dla wszystkich chętnych nie tylko tych, którzy chcą wyjeżdżać.
Wydarzenie: https://fb.me/e/17If54vPB

Pierwszym spotkaniem na żywo dla chętnych jest weekend w Milanówku w dniach 17-19 listopada. Tam podczas konferencji, świadectw i rozmów będzie można dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne na start.
Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOkplieDhJALA6SPmGeHizTGG8jIBSeh1uAH7dD9D-syTvLQ/viewform

Praca w ciągu roku bazuje jeszcze na 2 weekendowych zjazdach, na spotkaniach online, fundrisingu, poszerzaniu swojej wiedzy, umiejętności językowych i misyjnej formacji i zaangażowaniu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przyjdź na kawę online, zapisz się na weekend, odezwij się do nas pod adres misje@oaza.pl