Pierwszy oazowy kardynał

W ostatnią niedzielę papież Franciszek podczas modlitwy Regina Caeli  ogłosił nominacje 14 kardynałów. Wśród nich jest Polak, abp Konrad Krajewski, pełniący funkcję papieskiego jałmużnika.

Do wielu wiadomości, jakie pojawiły się w katolickich serwisach na temat kardynała-nominata warto dodać informacje o jego związkach z Ruchem Światło-Życie.

Gdy w 2013 r. ks. Konrad Krajewski został mianowany jałmużnikiem papieskim i arcybiskupem, na stronie parafii Opatrzności Bożej w Łodzi, z której pochodzi, pojawiła się następująca informacja:

Nowy arcybiskup urodził się 25.11.1963 r. ochrzczony 5.04.1964, był ministrantem i lektorem w naszej parafii, zaangażowanym w ruchu oazowym „Światło-Życie”. Najpierw jako uczestnik, potem animator i moderator prowadził oazy rekolekcyjne najczęściej w Kosarzyskach.

Oto wpis z zeszytu, w którym odnotowują udział w liturgii księża odprawiający Mszę św. w dolnym kościele Dobrego Pasterza w Krościenku (przy grobie ks. Franciszka Blachnickiego).

Abp Konrad Krajewski będzie więc pierwszym kardynałem, który przeszedł formację w naszym Ruchu i prowadził rekolekcje oazowe.

Warto dodać, że abp Krajewski podczas urlopów regularnie odwiedza Centrum Ruchu na Kopiej Górce w Krościenku.

10 kwietnia abp Krajewski przewodniczył Mszy św. podczas oazy III stopnia odbywającej się w Rzymie. Wygłoszonej wówczas homilii można posłuchać pod adresem: https://www.facebook.com/GdanskOazaPL/videos/1778200705575279/