Piosenka roku OŻK 2023 – Kościół Żywy

Tegoroczna piosenka roku została wybrana w konkursie przeprowadzonym przez Centralną Diakonię Muzyczną. Spośród 18 zgłoszonych propozycji została wyłoniona piosenka Darka Madejskiego „Żywy jest Kościół Twój”.

Darek Madejski wraz z żoną Martą są członkami Domowego Kościoła Archidiecezji Częstochowskiej. Jako wychowankowie oazy młodzieżowej od zawsze czują się mocno związani z Ruchem Światło-Życie i jego charyzmatem. Ponieważ muzyka jest ogromną częścią ich życia, właśnie w niej odnajdują wyjątkową przestrzeń do modlitwy i uwielbienia Boga. I choć pasję tę obecnie realizują w różnych gatunkach i stylach, oazowe korzenie zawsze pozostają w nich żywe i owocne. 

Kiedy ogłoszono temat roku „Kościół Żywy” pomyślałem że jest  ciekawy i inspirujący. Bogactwo tematyki, wątków i treści jakie mieszczą się w pojęciu Kościół jest ogromne. W wyborze najważniejszych myśli do propozycji piosenki na konkurs nieocenioną pomocą były rozważania kardynała Josepha Ratzingera, papieża Benedykta XVI. W słowach piosenki pojawia się też dosłowny cytat Franciszka Blachnickiego, który wskazany był jako motto piosenki. Mając świadomość, że niemożliwe jest w jednej piosence wyczerpać tak szeroki a jednocześnie osobisty temat, mam nadzieję, że udało się uchwycić rzeczy najważniejsze, dostosowując je do wymogów i charakteru Piosenki Roku.”

WERSJA INSTRUMENTALNA

WERSJA GITAROWA UPROSZCZONA

http://bit.ly/3SsOFZh

PARTIE INSTRUMENTALNE

https://bit.ly/3IXuoYo