Wirtualna Choinka 2023

Marznięcie, które przeszywa serce

Zimowy chłód przynosi ze sobą nie tylko mroźne powietrze, ale również bezlitosną rzeczywistość dla wielu ludzi. Zmagają się oni z ograniczonymi środkami finansowymi, są skazani na walkę o podstawową potrzebę: ciepło. Dla 4,2% Polaków, zima to nie tylko romantyczne spacery po zaśnieżonych parkach, to walka o przetrwanie.

Wszyscy znamy uczucie zimna, które przeszywa nas, gdy zapominamy wziąć ze sobą ciepłego płaszcza. Ale wyobraźmy sobie, że to uczucie nie znika, że towarzyszy nam przez każdą sekundę, każdy dzień, przez cały długi okres zimowy. Dla niektórych to nie jest wybór, ale bolesna rzeczywistość.

W tych dniach, gdy większość z nas schroni się w ciepłych domach, inni będą musieli stawić czoło mroźnej naturze w swoich niewystarczająco ogrzewanych mieszkaniach. To dla nich zima nie jest czasem radości i śnieżnych zabaw, ale walką o utrzymanie życia i zdrowia.

Ubóstwo energetyczne to nie tylko statystyka czy chłodne liczby. To ludzkie życie, które przemierza drogę między mrozem a ciepłem. To matki, ojcowie, dzieci – wszyscy oni zmagający się z trudnościami dnia codziennego – próbujący znaleźć schronienie przed zimnem, które wdziera się do ich domów.

Ale mimo tych trudności, są również ludzie, którzy nie pozwalają na to, aby zima zdobyła nad nimi przewagę. Są to wolontariusze i organizacje charytatywne, które starają się wnosić ciepło i nadzieję tam, gdzie jej brakuje. Są to ludzie, którzy wiedzą, że marznięcie można pokonać jedynie poprzez solidarność i wsparcie.

Może czas, abyśmy zatrzymali się na chwilę i pomyśleli o tych, którzy borykają się z zimowym chłodem. Może czas, abyśmy otworzyli swoje serca i dłonie, aby pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Bo gdy myślimy o zimie, niech nasze myśli będą napełnione nie tylko białym puchem śniegu, ale również ciepłem ludzkiej życzliwości.

Wirtualna Choinka od lat próbuje zatrzymać chłód wchodzący od lat przez drzwi i okna wielu domów. Dzięki wpłatom darczyńców i wysiłkom wolontariuszy możemy rok do roku przygotować tysiące worków z węglem, które trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej okolicy.

Potrzeby jednak wcale nie maleją i dla marznących ludzi jest potrzebna pomoc. Jak to zmienić? Nie trzeba nawet zakładać płaszcza i wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę wirtualnachoinka.pl i podzielić się kilkoma złotymi. Każda wpłata powoduje, że możemy ogrzać więcej domów. Jest to możliwe tylko dzięki wspólnej pracy, bo razem możemy więcej!

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka jest Komitet Społeczny „Wirtualna Choinka” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas iRuchu Światło – Życie. Potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie www.wirtualnachoinka.pl.

Kontakt dla mediów: Katarzyna Rudnicka – koordynator akcji „WirtualnaChoinka.pl”,  tel.501 373 533, mail: organizatorzy@wirtualnachoinka.pl