Z perspektywy Jubileuszu

Ten weekend był niepowtarzalny dla małżeństw i Kościoła. W sobotę w Częstochowie odbyło się jubileuszowe spotkanie Domowego Kościoła, w niedzielę – święto – beatyfikacja rodziny Ulmów, przez których wstawiennictwo już wiele rodzin wyprasza łaski u Ojca.

fotorelacje na stronie foto.oaza.pl

Spotkanie na Jasnej Górze, w pięknej, letniej aurze pozwoliło mi spojrzeć z dużej perspektywy na nasze życie, radości, troski i wątpliwości, a następnie odkryć na nowo, jak wielki dar otrzymaliśmy od Boga w naszej wspólnocie.

Gdy wokół mnie było blisko dwadzieścia tysięcy wspaniałych ludzi, którzy przyjechali, żeby dziękować Bogu za dar wspólnoty, którzy w swojej codzienności starają się wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego – to była radość i szczęście.

Każdy z nas w małżeństwie mierzy się ze swoimi słabościami, zniechęceniami, konfliktami. Ale każdy wstaje i podejmuje pracę nad sobą, nad małżeństwem.

To prawdziwa radość być otoczonym przez cały dzień ludźmi, którzy na serio traktują zadanie, by posiadać siebie w dawaniu siebie i w ten sposób stawać się w pełni człowiekiem.

Był też ogrom serdecznych uścisków i bardzo dobrych słów. Wielka radość spotkań po latach z osobami z całej Polski, których poznaliśmy w przeszłości na różnych rekolekcjach. Gardło zdarte od rozmów i radosnych okrzyków. Wspaniale było doświadczyć tyle ludzkiej miłości.

Kamil, archidiecezja wrocławska