Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 3 marca 2017, 21:07    

Całoroczne obchody 30-lecia śmierci ks. Franciszka Blachnickiego – informacje i zaproszenie do współpracy


Trzydziesta rocznica narodzin dla Nieba Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jest okazją do szerokiego upowszechnienia pamięci o osobie i nauczaniu Założyciela Ruchu Światło-Życie. Służyć ma temu całoroczny program obejmujący sympozja, pokazy filmów, koncerty, pielgrzymki oraz imprezy promujące myśl ks. Franciszka, ideę odnowy moralnej Narodu  „Prawda – Krzyż – Wyzwolenie” i dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Już 18 marca 2017 r. w Sali  Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbędzie się sympozjum naukowe na temat: Ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca wolnych ludzi, poświęcone działalności społecznej  ks. Franciszka organizowane przez Ruch Światło – Życie, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Instytut im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Bezpośrednio po sympozjum o godzinie 16.45 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Natomiast wieczorem w Sali Pod Kopułą Ministerstwa Rozwoju odbędzie się uroczysta gala PRAWDA – KRZYŻ -WYZWOLENIE, upamiętniająca osobę i działalność założyciela Ruchu Światło-Życie, z udziałem najwyższych władz państwowych, biskupów, parlamentarzystów i przedstawicieli świata gospodarki. Podczas gali nastąpi prezentacja wizji ks. Franciszka Blachnickiego wyrażonej w programie Prawda-Krzyż –Wyzwolenie, a także wręczenie nagród osobom i organizacjom w sposób szczególny realizującym tę wizję w świecie współczesnym.

W dalszej części roku planujemy cztery całodniowe wydarzenia:

 • 24 czerwca w Tarnowskich Górach
 • 23 września w Warszawie
 • 30 września w Katowicach połączone z Ogólnopolską pielgrzymką KWC
 • 21 października na KUL w Lublinie

Przygotowywana jest również wystawa multimedialna o Ks. Franciszku Blachnickim, której pierwsza prezentacja odbędzie się 18 Marca w czasie sympozjum w  Sejmie R.P. Następnie wystawa będzie pokazywana  w miastach związanych z działalnością Ojca.

Zapraszamy do odwiedzania na  Facebooku  fanpage’a „Obchody 30 rocznicy śmierci Ks. Franciszka Blachnickiego”

Chcemy tam gromadzić informacje o wszystkich wydarzeniach poświęconych Ojcu, zarówno organizowanych centralnie, jak i lokalnie. Prosimy o przesyłanie wiadomości o takich wydarzeniach. Równocześnie  prosimy o zachęcanie Waszych znajomych i członków wspólnot do promowania fanpage’a.

Patronat honorowy nad obchodami 30-lecia objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Naszymi patronami medialnymi są tygodniki Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Nasz Dziennik, Katolicka Agencja Informacyjna, Redakcja Programów Katolickich Telewizji Polskiej, TVP 3 Warszawa i Radio Warszawa.

Sponsorami Obchodów są  PERN Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń S.A., Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.,Bank Pocztowy S.A. i Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna Adam.

Aby wszystkie te wydarzenia zostały zorganizowane sprawnie i na właściwym poziomie, potrzebujemy też konkretnej pomocy z Waszej strony. Zapraszamy do:

 1. Promowania wydarzeń w swoim otoczeniu.
 2. Poszukiwania sponsorów – mamy przygotowane konkretne pakiety.
 3. Udziału w Centrum Prasowym do całorocznego kontaktu z mediami oraz przygotowywania całej akcji informacyjno-medialnej.
 4. Pomocy logistycznej i organizacyjnej przy tych wydarzeniach. We wszelkich sprawach związanych z obchodami 30 rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego prosimy o kontakt z koordynatorem obchodów Wojciechem Terlikowskim

tel. +48 602 630 513, mail: w.r.terlikowski@gmail.com

Moderator generalny

Ks. Marek Sędek

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

 • Formacyjne
 • Diakonijne
 • Inne

Zaproszenia

 • Centralne
 • Z Diecezji
 • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE