Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 18 maja 2016, 23:03    

COM 2016 Dzień Moderatora


Święto Maryi, Matki Kościoła, na Centralnej Oazie Matce jest Dniem Moderatora. Po jutrzni, której przewodniczył moderator z Łomży ks. Dariusz Niewiński, ponad trzy godziny trwało spotkanie moderatorów diecezjalnych i prowincjalnych z całego kraju.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Podczas tego kolegium, które prowadził moderator generalny Ruchu ks. Marek Sędek podejmowano bieżące tematy, m.in.: oazy wakacyjne, międzynarodowy statut ruchu, miesięczna szkoła animatora, sympozjum Koinonia, oaza w Kenii. Mówiono także o remontach oraz potrzebnych wolontariuszach do pracy na Kopiej Górce, oazach w Centrum. Więcej czasu poświęcono tematowi Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

W Dniu Moderatora uczestniczył ks. abp Adam Szal, delegat KEP ds. naszego Ruchu, który przewodniczył mszy świętej. W homilii zwrócił uwagę, że nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej „Matko Miłosierdzia” zostało umieszczone po wezwaniach Matko Kościoła i Matko łaski Bożej.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Wykorzystując okoliczność święta Matki Kościoła rozwinął przymiot miłosierdzia Maryi.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Wykazał, że nie tylko głosi Ona miłosierdzie Boga w Magnificat, ale także czyni miłosierdzie pomagając krewnej Elżbiecie przez kilka miesięcy. Ks. abp wskazał na słowa Maryi wypowiedziane w Kanie Galilejskiej „zróbcie wszystko, co Syn mój wam powie”, które są kierowane do nas szczególnie w roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Mówił też o roli Maryi w naszym Narodzie (hymn Bogurodzica) oraz, że jesteśmy ludem, który zawarł przymierze z Bogiem.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Na zakończenie mszy św. w imieniu Ruchu i Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła ks. Marek Andrzejuk i pani Dorota Seweryn wyrazili naszą radość i wdzięczność Panu Bogu za nominację ks. abp Adama Szala na Pasterza Archidiecezji Przemyskiej.

 

Z Namiotu Światła wszyscy udali się przed statuę Niepokalanej, przy której odnowiono Akt Oddania Ruchu Maryi, Niepokalanej Matce Kościoła.

AR

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE