Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 15 marca 2016, 19:52    

Misterium Paschalne jako objawienie miłosierdzia Boga


W czasie rekolekcji wielkopostnych Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej prowadzący je biblista ks. prof. Mariusz Rosik wygłosił konferencje na temat liturgii słowa Triduum Paschalnego w kontekście Bożego Miłosierdzia.

Biblista przedstawił kontekst historyczny i kulturowo-religijny starożytnego Izraela, umieszczając w nim nie tylko fragment o ostatniej wieczerzy, ale również mowę eucharystyczną Jezusa oraz rozmnożenia chleba. Podobny zabieg zastosował przedstawiając trzy oblicza krzyża, zawarte na kartach Ewangelii, oraz spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem w ogrodzie, które odniósł do wydarzeń zawartych w księdze Rodzaju.

Serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po nagrania z rekolekcji!

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień trzeci

Rekolekcje odbyły się w dniach 1-3 marca w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE