Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 18 kwietnia 2016, 20:25    

Oaza na stadionie


Od czwartku do soboty trwały w Poznaniu i Gnieźnie główne uroczystości 1050-lecia chrztu Polski. Kulminacją tych obchodów było radosne świętowanie w sobotę 16 kwietnia na stadionie w Poznaniu.

Na stadion bardzo licznie przybyli członkowie Ruchu Światło-Życie, przede wszystkim Domowego Kościoła (dla którego udział w uroczystości zastępował doroczną pielgrzymkę do Kalisza). Z puli „oazowej” wykupiono niemal 4 tys. miejsc. Sektory, w których dominowały charakterystyczne żółto-brązowe szaliki stanowiły istotną część trybun.

Na stadionie i w jego okolicy można było spotkać Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie z Bydgoszczy przebraną za Dobrawę, Mieszka I i jego dwór.

Warto dodać, że drugie czytanie podczas Eucharystii na stadionie czytała Joanna z kręgu Domowego Kościoła z Poznania. Wcześniej przedstawiciele Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie podjęli posługę podczas Eucharystii w nocy z czwartku na piątek w poznańskiej farze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć obrazujących udział członków Ruchu w czuwaniu na stadionie.

zdjęcia ze strony poznan. oaza.pl, fot. Marek Danielak

zdjęcia ze strony poznan.oaza.pl, fot. Jerzy Wolski

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE