Jesteś misją – materiały z 49. Kongregacji Odpowiedzialnych

Nie jest możliwe ujęcie w kilku słowach wszystkich treści, które wiążą się z hasłem kolejnego roku formacyjnego. Powołanie i misja to coś, co towarzyszy życiu wiary od samego początku. To głos Boga, który zaprasza człowieka do bycia z Nim w przyjaznej relacji, do dialogu miłości. Stawiania pytań i szukania odpowiedzi, które pozwalają odkrywać i rozwijać siebie. Wydobywać z siebie to, co najlepsze, dla dobra innych. To się dzieje cały czas. Odkrywanie sensu swojego życia.

fotorelacja na foto.oaza.pl

Czy chcę być człowiekiem należącym do Boga? To pierwsza decyzja, którą się podejmuje na drodze nawracania. Na ile chcę? Na ile się to dzieje? Na ile pozwalam się Bogu oczyszczać? A etap oczyszczania przechodzi każdy człowiek. Zawsze. I nieustannie. Zwalczania skłonności do bycia Bogiem – wielkim, pięknym, nieomylnym, adorowanym. Szukania pierwszego miejsca. Obmyjcie się, a będziecie czyści.

I w końcu rodzi się ta świadomość, że Bóg nie chce niczego od nas. Chce nas. Całym sobą, każdym aspektem swojego życia stajemy się misją. /wsz/

zdjęcia: M. Szepietowski

Transmisje:

sobota, 24 lutego 2024 r.

niedziela, 25 lutego 2024 r.