Centrum Ruchu Światło-Życie

1.Kaplica Chrystusa Sługi

Samo serce Centrum Światło-Życie. Członkowie Ruchu chcą naśladować postawę Chrystusa, który przyszedł, aby służyć (por. Flp 2,5-11). Kaplica została zaprojektowana w sposób, który przypomina tę ważną prawdę.

chrystusslugab

Witraż i figura Chrystusa Sługi w kaplicy na Kopiej Górce.

procesja

Wejście do kaplicy na Kopiej Górce.

kopia

Widok na Kopią Górkę.

jubilat

2. Namiot Światła

Słowo Boże jest naszym światłem. Symbolika tego budynku nawiązuje do tej prawdy. Nasz Bóg jest Bogiem żywym, który przemawia do nas i kieruje nas ku właściwej drodze.

namiotswiatla

w namiocie

Wewnątrz Namiotu Światła.

3. Statua Niepokalanej, Matki Kościoła

Niepokalana pokazuje nam, jak iść za Chrystusem. Ona jest Matką Kościoła. Ona jest także Matką nowego życia, dlatego jej figura stoi przy źródle – widzimy tu symbolikę wody, źródła życia (por. J 4,5-26). Tutaj w 1973 roku Karol Wojtyła, arcybiskup krakowski (późniejszy Jan Paweł II), poświęcił Ruch Niepokalanej, Matce Kościoła.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

4. Wieczernik Jana Pawła II

Został on zbudowany na zboczu Kopiej Górki jako amfiteatr. Powstał w 1979 roku, tuż przed pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Polski jako miejsce ewentualnego spotkania oazowiczów z Ojcem Świętym. Papież nie odwiedził wprawdzie Krościenka, ale od tego czasu wieczernik służy jako miejsce spotkań i otwarta kaplica dla grup oazowych, które przyjeżdżają do Centrum Światło-Życie. Słowem wieczernik określa się nie tylko salę, w której Jezus spożył Ostatnią Wieczerzę z uczniami, ale także miejsce, gdzie byli zgromadzeni uczniowie podczas zesłania Ducha Świętego.

wieczernik

100_6496

5. Kościół Dobrego Pasterza

Nowy, dwupoziomowy kościół parafialny w Krościenku. Od 2001 roku kaplica znajdująca się w krypcie jest miejscem spoczynku sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

dobry pasterz

Widok z Kopiej Górki na kościół.

grob-ojca

Przy grobie ojca Franciszka.

6. Dom przy Jagiellońskiej 100

Centralny Dom Domowego Kościoła leży przy drodze prowadzącej z Krościenka do Nowego Targu; na poddaszu domu mieści się ciekawa kaplica.

jagiellonska

kaplica