Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 30 grudnia 2014, 19:10    

Chodzić z Bogiem


Przez rozmaitość wydarzeń – wesołych i smutnych – trzeba umieć zobaczyć Boga, umieć Jemu za wszystko dziękować, umieć nie oceniać wszystkiego tak po ziemsku. Takie ziemskie ocenianie jest czymś, co nie pożywia, lecz zabija, zwłaszcza w naszych stosunkach z ludźmi, kiedy przychodzą trudności, opory, przykrości.

Jeżeli jednak uświadomimy sobie, że to Pan Bóg działa, że On chce coś nam powiedzieć przez te wszystkie wydarzenia i trudności, wtedy serce się uspokaja. Wszystkie przypadki życia mają jeden cel – żeby człowiek spoczął w Bogu. […]

Dawni patriarchowie otrzymali od Boga tę prostą formułę życia wewnętrznego: cum Deo ambulare – »chodzić z Bogiem«. Nic mądrzejszego dotąd nikt nie wymyślił. Nowy Testament nie jest przecież niczym innym, jak współżyciem z Bogiem. Chrześcijaninowi nie wolno być samemu, nie wolno samemu rozwiązywać swoich problemów, nie wolno uwierzyć w swoją samotność. Trzeba wejść w tę nową atmosferę, gdzie we wszystkim i wszędzie widzi się Boga i Jego działanie. Nie będzie to żadna fantazja, ale najprawdziwsza rzeczywistość. Nie należy tylko wpadać tu w jakąś przesadę i egzaltację i w każdym zwykłym wydarzeniu dopatrywać się nadzwyczajnych znaków, bo to byłoby niegodne rzeczy wielkiej i świętej.

Piotr Rostworowski, Żyć wiarą w świecie, Tyniec 2007, s. 34-35

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE