Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 27 grudnia 2014, 12:16    

Na święto Świętej Rodziny


Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła w polskiej mnie mowie pacierza uczyła– pisała Maria Konopnicka w wierszu, który znał na pamięć Ksiądz Wojciech Danielski.

Ks. Wojciech z matką, ze zbiorów p. Barbary Danielskiej

Przywołując go mówił o swoich najbliższych:

Ks. Wojciech z ojcem, ze zbiorów p. Barbary Danielskiej

I mnie pacierza z pięknymi dodatkami, i liter, i języka, i wierszy nauczyła Matka, ale drzew, ziół, kwiatów i geografii, i historii, i śpiewów kościelnych, i ogromnej liczby patriotycznych, z nie ukrywanym wzruszeniem, podczas wojny uczył Ojciec, i On zdążył – przed samą wczesną śmiercią swoją –  nauczyć mnie ministrantury i polecić zaprzyjaźnionym kapłanom.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE