Krok do Jezusa – rekolekcje w Afryce

W Polsce otwarte kościoły mamy na każdym kroku. Wystarczy dobra wola i pierwszy krok, żeby podejść do konfesjonału skorzystać z sakramentu pojednania. Kilkanaście kroków w procesji zaprowadzi nas do Jezusa w Komunii świętej… W Afryce nie jest tak łatwo.

W Kenii i Tanzanii kilkadziesiąt procent mieszkańców to katolicy. Niektórzy mają kościół blisko, a w nim coniedzielną Eucharystię, niektórzy kapłana, który może udzielić im sakramentów widzą raz na 2-3 miesiące. Nie gasi to ich wiary! Wręcz przeciwnie, robią wszystko, by ją utrzymywać i rozwijać.

Jednym ze sposobów jest udział w rekolekcjach oazowych, które w Afryce prowadzone są regularnie już od 6 lat! Przed nami kolejne turnusy, które pomogą młodym Kenijczykom i Tanzańczykom zrobić krok do Jezusa. Jest tylko jedna przeszkoda… pieniądze. Nasi oazowicze i CI, których chcemy zaprosić na rekolekcje po raz pierwszy często nie mogą pozwolić sobie na opłacenie rekolekcyjnego wyjazdu. Ale to nie może powstrzymać ani nas ani ich! Dlatego prosimy Ruch Światło-Życie w Polsce o zatroszczenie się o naszych przyjaciół w Afryce.

W najbliższych czasie chcemy zorganizować:
– 5-cio dniowe rekolekcje ewangelizacyjne w ewangelizacja w diecezji Homa Bay – kwiecień 2020
– 5-cio dniowe rekolekcje ewangelizacyjne w ewangelizacja w diecezji Shinianga – kwiecień 2020
– 1 stopnień Oazy Nowego Życia w diecezji Shinianga – czerwiec 2020

Tylko z Twoją pomocą uda nam się zorganizować rekolekcje, która dla wielu młodych będą wielkim KROKIEM DO JEZUSA!

Jeśli chcesz pomóc finansowo inicjatywę wejdź na:

https://wspieram.oaza.pl/campaigns/krok-do-jezusa/