Łódzka pielgrzymka do Krościenka

W dniach 30 września-1 października 2017 r. odbyła się diecezjalna pielgrzymka Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Łódzkiej do grobu Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w Krościenku.

Ks. Blachnicki nazywany przez oazowiczów Ojcem Franciszkiem zmarł 27go lutego 1987 roku, dokładnie trzydzieści lat temu w Niemczech w Carlsbergu, lecz jego ciało zostało w 2000 roku przewiezione do centrum Ruchu Światło-Życie, do Krościenka i znajduje się w dolnym kościele (pod kościołem parafialnym).

W roku okrągłej rocznicy przejścia do Wieczności ks. Franciszka wiele diecezji organizuje pielgrzymkę do miejsca jego pochówku. 72 osoby z Oazy młodzieżowej i Domowego Kościoła czas modlitwy dzieliły z diecezją gdańską i płocką.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył biskup Marek Marczak. Po niej biskup pomodlił się razem z pielgrzymami przy grobie ks. Blachnickiego. W niedzielę odbyło się również spotkanie z ks. Markiem Sędkiem – moderatorem generalnym Ruchu, który przewodniczył niedzielnej Eucharystii.

za: www.lodz.oaza.pl/

zobacz zdjęcia z wydarzenia