Miesiąc misyjny – cz. 2

„Ten czas ma być wstrząsem, który ma nas pobudzić do czynienia dobra. Nie mamy być notariuszami wiary i dozorcami łaski, ale misjonarzami” mówi do nas papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas nieszporów rozpoczynających Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Ruch Światło-Życie działa misyjnie w wielu częściach świata. Na początek przybliżymy Wam nieco działania Ruchu w Kenii i Tanzanii. W Kenii rekolekcje odbywają się regularnie od 2014 roku. Kilkudziesięciu animatorów i ponad 1000 uczestników wzięło już w nich udział. Każde z nich to wyzwanie, każde z nich to niesamowite doświadczenia dla animatorów z Polski i dla uczestników z rożnych kenijskich regionów i rożnych plemion.

Dziś kilka słów o rekolekcjach ewangelizacyjnych. Przeprowadziliśmy je w tym roku po raz pierwszy; 10 turnusów w różnych parafiach i diecezjach Kenii: Mitunguu, Matetu, Kiamuri, Ruiri, Narok, Homa Bay, Pokot. Liczba uczestników na każdych z nich to 30-80 osób. Były skierowane dla młodzieży parafialnej, młodzieży z domów dziecka, dorosłych, a nawet katechistów. Przeprowadzili je animatorzy z Polski we współpracy z kenijskimi animatorami i moderatorami. Dzieją się cuda! Kenijscy animatorzy tak zapłonęli, że zaplanowali kolejne rekolekcje ewangelizacyjne, jedne w październiku, kilka turnusów w grudniu (w diecezjach Nyahururu, Nairobii, Meru, Homa Bay). Wszystko koordynują lokalni animatorzy i animator Łukasz, Polak, który mieszkał w Niemczech i bliska jest mu oaza w Calsbergu. Zostaje on w Kenii do końca stycznia. Uczestnicy, którzy przeżyją ewangelizację, zostaną zaproszeni na oazy 1 st. ONŻ w sierpniu 2020 roku.

Tu możecie zobaczyć, jak wyglądały rekolekcje oazowe w 2015 roku:

W tym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym przytaczamy świadectwo kolejnej z uczestniczek. Jackline o swoim doświadczeniu oazowym mówi szczerze i otwarcie. Ma świadomość jak charyzmat Ruchu Światło-Życie zmienił jej codzienność!

Oto co według niej się zmieniło:

  • Dawniej aż tak nie interesowała mnie modlitwa, teraz z chęcią spędzam czas na modlitwie
  • Przyznam, że nie wiedziałam jak używać Biblii, jak odnajdywać w niej własne wersety
  • Dawniej nie miałam także odwagi przestąpić do spowiedzi… dzięki rekolekcjom oazowym wiem, że mogę i powinnam iść do spowiedzi zawsze, gdy trzeba.
  • Nie wiedziałam jak adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, teraz potrafię to robić
  • Nigdy wcześniej nie słyszałam o Namiocie Spotkania, ale teraz już wiem, co to jest i że podczas tej modlitwy mogę rozmawiać z Bogiem twarzą w twarz.

Jackline

Twoje wsparcie może zapewnić organizację kolejnych turnusów rekolekcyjnych w Afryce jeszcze w tym roku!

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
52 1240 1574 1111 0010 9064 6190

tytuł wpłaty: MISJE W AFRYCE