Misjonarz na Post

Centralna Diakonia Misyjna zaprasza członków Ruchu do włączenia się do inicjatywy „Misjonarz na Post”.

Na świecie pracuje obecnie 1741 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest także to… duchowe.

Wśród misjonarzy są osoby związane z Ruchem Światło-Życie – obecni i dawni członkowiek Ruchu, podejmujący posługę w ramach różnorodnych dzieł misyjnych polskiego Kościoła czy też wprost w ramach naszego Ruchu (na zdjęciu powyżej Ewa Korbut, animatorka z archidiecezji krakowskiej, od ponad trzech lat przebywająca na misji w Kenii z ramienia Ruchu Światło-Życie).

Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

„Misjonarze są najlepszymi dyplomatami promującymi nasz kraj na obczyźnie. Dyplomacja zawodowa obłożona jest wieloma warunkami, natomiast bezpośrednio z ludźmi kontaktuje się misjonarz” – mówił na konferencji prasowej rozpoczynającej jedną z edycji akcji abp Stanisław Gądecki. To właśnie misjonarze są często jedynymi osobami, które nie tylko pomagają ale także uczą, pokazują ludziom nowe perspektywy czy dają narzędzia do tego, by poprzez edukacje mieć wpływ na swoje życie. I to właśnie najczęściej w takiej perspektywie przedstawia się ich posługę. Trzeba jednak pamiętać, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata.

Do akcji  można się dołączyć poprzez stronę https://misjonarznapost.pl/
Więcej o działalności misyjnej Ruchu Światło-Życie można przeczytać na stronie http://misje.oaza.pl