Oaza Rekolekcyjna Diakonii Społecznej

– To historyczny moment, pierwsze takie spotkanie – tymi słowami przywitał nas na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem, w Centrum Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek, Moderator Generalny.

ORDS

Rekolekcje odbyły się w dniach 29.06-4.07.2018, zgromadziły grupę ponad 40 osób z różnych miejsc Polski. Prowadzeni przez Mirkę i Marka Chmielewicz oraz o. Mariana Piwko CR i ks. Piotra Kulbackiego zgłębialiśmy polską teologię wyzwolenia zawartą w „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie” ks. Franciszka Blachnickiego. Kolejne dni ORD „Światło-Życie”, „Nowy Człowiek”, „Nowa Wspólnota”, „Nowa Kultura” służyły szukaniu możliwości służby na rzecz naszego Ruchu, Kościoła i Świata. Ponadto zbieraliśmy dotychczasowe doświadczenia z różnych diecezji:

– drohiczyńskiej – min. zaangażowania w realizację projektu „Nie piję bo kocham”

– bydgoskiej – więcej na http://dk.bydgoszcz.pl/sympozjum-wideo-relacja/

– gdańskiej – więcej na http://gdansk.diakoniaspoleczna.pl/ i http://odpowiedzialnygdansk.pl/

– krakowskiej – więcej na http://krakow.oaza.pl/diakonie/diakonia-spoleczna/

https://www.youtube.com/channel/UCYg4ZBWqn6JgMvMu5oyZd7w

– lubelskiej – więcej na http://www.lublin.oaza.pl/index.php/spoleczna

– pelplińskiej

– warmińskiej

– warszawskiej

– warszawsko-praskiej

Kolejna spotkanie już jesienią (weekendowe) – zapraszamy 🙂

ORDS2

Świadectwo:

Krościenko jest wyjątkowym miejscem na mapie. Zwłaszcza dla wszystkich Oazowiczów. Przyjazd tutaj zawsze dodaje wiatru w żagle. Więc nam dodał też (chociaż to góry, więc już nie wiem, jak będzie dalej z tymi „żaglami”:) W czerwcu spędziliśmy w Krościenku kilka dni, przeżywając niezwykłe rekolekcje razem z Diakonią Społeczną Ruchu Światło-Życie. Oboje z mężem byliśmy zbudowani postawą osób, które przyjechały z całej Polski, żeby podzielić się świadectwem zaangażowania w życie społeczne, polityczne i kulturalne swoich środowisk. To naprawdę robi wrażenie, kiedy słucha się ludzi aktywnych, odważnych, odnoszących sukcesy dzięki konsekwencji, pracy i determinacji. Z takimi ludźmi wiele marzeń o pięknej przyszłości Polski i Kościoła staje się nagle bardziej realnych. I zaczynamy mieć nadzieję, a nawet przekonanie, że duża część tych cennych projektów może się udać, jeśli będziemy działać z wiarą i wspólnie.

Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za ten czas i za nowe ideały. Cieszymy się takim Kościołem i takim Ruchem Światło–Życie. Właśnie o tak zaangażowany i ewangelizujący zawsze nam chodziło!

Małgosia i Marek