Ruch Światło-Życie w ONZ

Dzielimy się najnowszą wiadomością, którą otrzymaliśmy z biura sekretarza generalnego ONZ. Ruch Światło-Życie stanie się przedstawicielem ruchów i stowarzyszeń religijnych w tej międzynarodowej organizacji i będzie pełnił rolę doradczą w sprawach duchowych. Będzie również odpowiedzialny za formację duchową pracowników i urzędników ONZ.

Powyższa decyzja została podjęta po wizycie sekretarza generalnego ONZ, który w grudniu ubiegłego roku przebywał w Katowicach na szczycie klimatycznym COP 24. Tam został zaproszony na spotkanie grupy oazowej i adwentowy dzień wspólnoty. Postawa i świadectwo oazowiczów wywarły tak duże wrażenie na delegacji, że poskutkowały one bliższym zainteresowaniem się grupy światowych przedstawicieli charyzmatem naszego Ruchu. Ewangelizacja, którą w krótkiej formie przeprowadzili członkowie diakonii ewangelizacji doprowadziła do odważnych decyzji podjętych przez obecnych na spotkaniu przedstawicieli. Szczególnie sekretarza generalnego zainteresowała idea Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który natychmiast podjął decyzję o podpisaniu deklaracji kandydackiej.

Już w maju ruszą pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne dla personelu ONZ w Nowym Jorku, a latem odbędzie się pierwsza oaza rekolekcyjna pierwszego stopnia w siedzibie organizacji.

 

Aktualizacja 02.04.2019
Oczywiście powyższa wiadomość jest żartem primaaprilisowym, choć gdybyśmy mieli taką możliwość ewangelizacji byłoby nieźle. Nie możemy też założyć, że tak nie będzie, bo nasz Bóg jest większy od największych tego świata i w Nim wszystko jest możliwe 🙂