Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 2 grudnia 2016, 21:38    

Kapłan w Domowym Kościele

relacja z jesiennych rekolekcji dla kapłanów


W dniach 21-24.11.2016 r. odbyły się w Krościenku nad Dunajcem jesienne rekolekcje dla kapłanów organizowane przez Unię Kapłanów Chrystusa Sługi, których temat brzmiał: „Kapłan a duchowość małżeńska w formacji Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie”. W tym roku UKCHS zaprosiła do współprowadzenia rekolekcji Centralną Diakonię Domowego Kościoła. W rekolekcjach uczestniczyło ok. 120 kapłanów z całej Polski, a także spoza jej granic: z USA, Francji, Niemiec oraz z Ukrainy.

Celem tego świętego czasu było przede wszystkim pogłębienie wiary przez doświadczenie działania Boga, poprzez pielgrzymkę do centrum Ruchu, która pobudza do posługi, a posługa buduje wiarę.

Pozwolił on kapłanom na nowo odkryć piękno drogi do świętości przez sakrament małżeństwa, jak i wzbogacić swoją duchowość przez odkrycie, w jaki sposób posługiwanie rodzinom buduje ich tożsamość jako prezbiterów służących wspólnocie.

zobacz całość na stronach UKChS

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE