Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 31 stycznia 2018, 20:46    

Książka dla „Bożych komandosów”


Obraz Jezusa, jako twardego, bezkompromisowego i silnego mężczyzny, przedstawia książka „Myśli Bożego komandosa” Mateusza Pietrzaka z Czechowic-Dziedzic, animatora Ruchu Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej. Katecheta świecki z diecezji bielsko-żywieckiej, autor „Bożej kompanii” oraz „Blogobojnych”, uważa, że taki wizerunek Syna Bożego stać się może wzorem m.in. dla chłopaków, którzy przygotowują się do najważniejszych życiowych zadań, jak i ojców pragnących wychować swych synów na dzielnych i odważnych „Bożych komandosów”.

Mateusz Pietrzak zachęca w swej najnowszej książce do inspiracji przykładami świętych mężczyzn oraz dzieli się świadectwem tego, jak wymagające hartu ducha wyprawy w góry pomagają mu nabierać sił – duchowych i fizycznych – do walki o swoje życie. Jednocześnie prezentuje obraz Jezusa, który jest inny od rozpowszechnionego we współczesnej kulturze czułostkowego obrazu spokojnego i wyrozumiałego nauczyciela.

„Chcę pokazać Chrystusa twardego, bezkompromisowego, silnego mężczyznę, który może stać się wzorem zarówno dla młodych chłopaków przygotowujących się do najważniejszych życiowych zadań, jak i ojców pragnących wychować swych synów na dzielnych i odważnych Bożych komandosów” – wyjaśnił.

Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Espe. Pozycję promuje hasło „Odważ się być prawdziwym Bożym wojownikiem!”. Swoim patronatem książkę wspierają: wspólnoty „Mężczyźni świętego Józefa”, radio „Anioł Beskidów” oraz portale ewangelizacyjne „Gaudium et Mems” oraz „Akademia Animatora”.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE