Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 19 czerwca 2017, 20:20    

KWC za Kurtyną


Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack będzie miał w tym roku drugą odsłonę. To dzieło krucjatowo-oazowe z Archidiecezji Gdańskiej.

– Kiedy zostaliśmy odpowiedzialnymi za Diakonię Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Gdańskiej to moderator, ks. Zenon Pipka dał nam zadanie „żeby to żyło” – mówi Jarek Szydłak, mąż Gosi. – Były bale bezalkoholowe, były spływy kajakowe, pielgrzymki, a my chcieliśmy tę posługę połączyć z naszą pasją jaką jest teatr. Wtedy już od kilku lat graliśmy w Grupie „Nazaret” złożonej początkowo z rodziców uczniów katolickiej szkoły podstawowej, która rozeszła się szerszym echem. Mieliśmy doświadczenie że łatwiej jest zorganizować spektakl, scenariusz, reżysera, aktorów, rekwizyty niż miejsce gdzie można go grać. A Nowa Kultura potrzebuje miejsca żeby się tworzyć i prezentować. Stąd krótką drogą przeszliśmy do organizacji Przeglądu Teatrów Amatorskich. Razem z pozostałymi organizatorami tego wydarzenia przyświeca nam cel wyprowadzenia z ukrycia parafialnych salek grup teatralnych działających bez zaplecza, dofinansowań i bez medialnej otoczki – a tworzących wartościowe spektakle, etiudy i montaże.

Przegląd ma na celu również propagowanie Nowej Kultury w myśl strategii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – czyli wg. myśli ks. Blachnickiego. Chcemy aby na teatralnej scenie pokazane było piękno – a nie brzydota, wartości – a nie modne a zarazem fałszywe namiastki wolności propagowane w tzw. pop-kulturze.
– Nikt tak naprawdę nie wie, ile teatrów odwołujących się w swoich spektaklach do wartości ewangelicznych działa w naszej diecezji. Doliczyliśmy się 10, ale pewnie jest ich znacznie więcej. Czas w końcu wyjść z cienia i drugiego obiegu. – I nie ma co się ograniczać do najbliższego terenu, już w pierwszej edycji mieliśmy uczestników nie tylko z Gdyni i Gdańska ale również z Salezjańskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, oddalonego o 245 km.

Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna przyjmuje już zgłoszenia do II edycji. Działasz w Amatorskiej Grupie Teatralnej, znasz takową Grupę w swojej Parafii, Szkole lub Wspólnocie? Zadbaj aby to zaproszenie  dotarło do osób odpowiedzialnych za daną Grupę. Pokażmy, że Kultura oparta na Dobru i Pięknie istnieje i że nie narzeka na brak Odbiorców. Szczegóły na www.kurtynamalykack.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE