W dobrych zawodach wystąpili

To były naprawdę dobre zawody. 17 czerwca w Katowicach odbyła się gra terenowa, przybliżająca osobę Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego.

Termin „Biegu na Blachę” nie był przypadkowy. 17 czerwca 2017 roku przypadała 75. rocznica nawrócenia ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez różne diakonie Ruchu Światło-Życie, działające w Archidiecezji Katowickiej.

Oazowe drużyny przemierzały Katowice, odwiedzając miejsca, które są związane z ks. Franciszkiem Blachnickim. Mieli do dyspozycji specjalnie przygotowaną mapę z zaznaczonymi punktami. Na poszczególnych stacjach Biegu wykonywali zadania. Liczyła się wiedza, ale i liczył się czas.

zobacz relacje:

Popatrz, jaka piękna katastrofa(?)

Pobiegli dla Sługi Bożego

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji. Zdjęcia: Grzegorz Załucki i Tomasz Szołtysek.

Trasa „Purpurowej strzały” i  „gala finałowa”

Trasa „Barabarzyńców”

Po dobiegnięciu na metę, nadszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. O 1800 udano się wspólnie na Eucharystię, a po niej wysłuchano konferencji gościa specjalnego dr. Andrzeja Sznajdera, który opowiedział o życiu ks. Franciszka Blachnickiego.

Warto podkreślić, że drużyny były bardzo kreatywne i miały swoje nazwy. Zwyciężyła drużyna, która nazwała się „Purpurowa Strzała”.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej ks. Ryszard Nowak.

Agnieszka Czylok

za: www.opoka.news