Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 19 czerwca 2017, 21:31    

W dobrych zawodach wystąpili


To były naprawdę dobre zawody. 17 czerwca w Katowicach odbyła się gra terenowa, przybliżająca osobę Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego.

Termin „Biegu na Blachę” nie był przypadkowy. 17 czerwca 2017 roku przypadała 75. rocznica nawrócenia ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez różne diakonie Ruchu Światło-Życie, działające w Archidiecezji Katowickiej.

Oazowe drużyny przemierzały Katowice, odwiedzając miejsca, które są związane z ks. Franciszkiem Blachnickim. Mieli do dyspozycji specjalnie przygotowaną mapę z zaznaczonymi punktami. Na poszczególnych stacjach Biegu wykonywali zadania. Liczyła się wiedza, ale i liczył się czas.

zobacz relacje:

Popatrz, jaka piękna katastrofa(?)

Pobiegli dla Sługi Bożego

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji. Zdjęcia: Grzegorz Załucki i Tomasz Szołtysek.

Trasa „Purpurowej strzały” i  „gala finałowa”

Trasa „Barabarzyńców”

Po dobiegnięciu na metę, nadszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. O 1800 udano się wspólnie na Eucharystię, a po niej wysłuchano konferencji gościa specjalnego dr. Andrzeja Sznajdera, który opowiedział o życiu ks. Franciszka Blachnickiego.

Warto podkreślić, że drużyny były bardzo kreatywne i miały swoje nazwy. Zwyciężyła drużyna, która nazwała się „Purpurowa Strzała”.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej ks. Ryszard Nowak.

Agnieszka Czylok

za: www.opoka.news

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE