Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 5 marca 2018, 10:27    

Wiosenne rekolekcje kapłańskie tym razem na Ukrainie


Unia Kapłanów Chrystusa Sługi zaprasza tej wiosny na Ukrainę na rekolekcje „Pasterz i twierdza”. Odbędą się one w dniach 3-6 kwietnia 2018r. w Gwardijsku w 15-tą rocznicę śmierci Biskupa Jana Olszańskiego, pierwszego ordynariusza odnowionej diecezji kamieniecko-podolskiej, który 23.04.2002 r. pobłogosławił plac pod budowę Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Felsztynie (Gwardijsku).

W czasie rekolekcji będziemy chcieli podzielić się z Wami doświadczeniem życia Kościoła na Ukrainie i posługi w tym Kościele Ruchu Światło-Życie, będziecie mieli możliwość poznać ukraińskie Centrum naszego Ruchu i niezwykle ciekawą historię parafii św. Wojciecha w Felsztynie.

Na pewno niezwykłym przeżyciem będzie trzeci dzień rekolekcji spędzony w Kamieńcu Podolskim – najpiękniejszym mieście Ukrainy i zarazem stolicy naszej diecezji. Kamieniec, tak dobrze znany z historii I Rzeczypospolitej, to niezwykłe miasto zbudowane na skale, pewnie jedyne w Europie miejsce, gdzie muzułmański minaret, wzniesiony przy katolickiej katedrze zwieńczyła złota figura Matki Bożej, miasto w którym przez wieki Polacy, Rusini i Ormianie tworzyli trzy organizmy miejskie o własnych samorządach, żyjące zgodnie na jednym niewielkim półwyspie otoczonym skalnym kanionem i bronionym niezdobytą (a dokładniej raz tylko zdobytą) twierdzą, miasto, które przez wieki broniło Europy od nawały tureckiej odpierając nawet stutysięczne armie, a w czasach nawały bolszewickiej wsławiło się męczeństwem tysięcy chrześcijan (zobaczymy byłe więzienie KGB w byłym klasztorze sióstr dominikanek). Dlatego w tym mieście od lat przeżywamy naszą oazę III stopnia i za każdym razem odkrywamy coś nowego.

Dotkniemy nie tylko historii, ale żywego, odradzającego się dzisiaj Kościoła, spotkamy się ze świadkami, którzy opowiedzą jak przechowali wiarę w najtrudniejszych czasach. Mszę świętą w katedrze kamienieckiej odprawi dla nas nasz ordynariusz, Ks. Biskup Leon Dubrawski, który już dzisiaj zaprasza czcigodnych księży na obiad i lody, będzie z nami też ks. Biskup Radosław Zmitrowicz, nasz opiekun z ramienia Episkopatu Ukrainy.

Przewodnikami po rekolekcyjnych ścieżkach będą:

Ks. Paweł Rossa, moderator Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Felsztynie (Gwardijsku)
Ks. Jarosław Gąsiorek, moderator krajowy Ruchu Światło-Życie na Ukrainie
Ks. Piotr Główka, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diec. kamieniecko-podolskiej

Termin: 3-6.04.2018 r.
Rozpoczęcie we wtorek 3 kwietnia o 20.00 (czasu ukraińskiego PL+1) kolacją i nieszporami, zakończenie w piątek 6 kwietnia wieczorem z możliwością noclegu do soboty.

Miejsce: Centrum Ewangelizacji Światło-Życie, ul. Soborna 33, Gwardijskie 31352, chmielnicka obl., Ukraina
(na google.pl/maps: Hvardiis’ke, Obwód chmielnicki 31352)

Telefony kontaktowe:
+ 380972657312 ks. Paweł Rossa
+380676258732 ks. Jarosław Gąsiorek, e-mail jargasiorek@wp.pl
+380676702711
ks. Piotr Główka

Koszt udziału w rekolekcjach 300 zł
Uwaga: trzeci dzień rekolekcji (piątek) przeżyjemy w Kamieńcu Podolskim, dlatego prosimy nie planować wcześniejszego wyjazdu. Z Kamieńca wrócimy na nocleg do Gwardijska, tak, żeby w sobotę rano można było wyruszać do domu (chyba, że ktoś będzie chciał wracać nocą).

Możliwości dojazdu:

Samochodem z Polski na Lwów i dalej główną drogą kierunek Tarnopol, Chmielnicki, 20 km przed Chmielnickim w prawo drogowskaz Гвардійське 8 км (od granicy PL ok 300 km)

Pociągiem: jest bardzo wygodny i niedrogi pociąg Przemyśl – Kijów, którym można dojechać do Chmielnickiego (a stamtąd możemy Was odebrać samochodem, oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby) Przemyśl 13.07 – Chmielnicki 19.09 (czasu ukraińskiego)

 ZAPISY: formularz

za: www.ukchs.oaza.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE