Dzień Wspólnoty I turnusu

CENTRUM RUCHU

10 lipca 2017 r. w ramach Oazy Wielkiej Nowa Jerozolima spotkały się na Kopiej Górce 24 wspólnoty. Znalazły się wśród nich Oazy: Dzieci Bożych, Nowej Drogi, Nowego Życia, Rodzin, Dorosłych; a także gospodarze przeżywający rekolekcje w Centrum, czyli KODA oraz Namiot Spotkania.
czytaj więcej

GNIEZNO

Rodziny i młodzież zaangażowani w ruch oazowy i odbywający doroczne rekolekcje w różnych ośrodkach spotkali się 10 lipca na oazowym dniu wspólnoty w Gnieźnie. Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.
czytaj więcej

ARCHIDIECEZJA KATOWICKA

Abp senior Damian Zimoń, bp Marek Szkudło oraz bp Adam Wodarczyk uczestniczyli w Dniach Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Jaworzu k. Bielska, Ustroniu oraz Koniakowie.
Oaza Wielka „Sin”, „Kafarnaum” oraz „Kana” to nazwy wspólnot, które zgromadziły się razem 13 dnia rekolekcji Ruchu Światło-Życie, aby świętować Dzień Wspólnoty.
czytaj więcej

LIPIE

Około 150 osób wzięło udział w pierwszym tegorocznym wakacyjnym Dniu Wspólnoty grup rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie.
Dzień Wspólnoty to 13. dzień rekolekcji, w którym grupy przeżywają zesłanie Ducha Świętego. Na to spotkanie do Lipia, kolebki Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko kołobrzeskiej, przyjechali uczestnicy trzech grup: Oazy Dzieci Bożych drugiego stopnia z Ostrowca, Oazy Nowego Życia stopnia zerowego z Lekowa i Oazy Nowego Życia pierwszego stopnia z Bornego Sulinowa.
czytaj więcej

LUDŹMIERZ

12 oaz wzięło udział w Dniu Skupienia Ruchu Światło Życie Archidiecezji Krakowskiej, który odbył się 10 lipca w sanktuarium w Ludźmierzu. Z oazowiczami spotkał się bp Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.
– Jesteśmy dzisiaj radosną wspólnotą, która pielgrzymuje do Gaździny Podhala. Chcemy poczuć się jeszcze bardziej razem. Cieszę się, że aby scalić swoje wspólnoty stawiacie na Chrystusa. Tylko z Nim nasza wspólnota będzie najpiękniejsza. Ruch Światło – Życie daje ku temu najlepsze warunki – mówił bp Damian Muskus. Hierarcha przypomniał, że piękną wspólnotę stworzyli pielgrzymi z całego świata, przyjeżdżając roku temu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.
czytaj więcej

LUBLIN

W poniedziałek 10 lipca 2017 r. do parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinieprzybyli uczestnicy pierwszej tury rekolekcji oazowych odbywających się na terenie archidiecezji lubelskiej. W roku 100. rocznicy Objawień Fatimskich przybyli do parafii, której patronuje Matka Boża Fatimska, by dziękować Bogu za dar objawień, a zarazem oddać się w opiekę Matce Najświętszej, na wzór założyciela Ruchu Światło-Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który nie tylko swoje życie, ale i całe dzieło Oazowe zawierzył NMP Niepokalanej Matce Kościoła.
czytaj więcej

KAŁKÓW

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Kałkowie.
Dzień Wspólnoty to tradycja Ruchu Światło-Życie. W poniedziałek, 10 lipca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie przyjechało blisko 600 osób – animatorów, moderatorów, uczestników i sympatyków Ruchu.
czytaj więcej