Kolonia letnia dla dzieci z powojennej Abchazji

Diakonia Misyjna w Archidiecezji Przemyskiej włącza się w misję głoszenia Chrystusa w Gruzji. W latach 1992-1993 trwała tam wojna, która podzieliła kraj. Ślady działań wojennych widać do dzisiaj. Ludziom żyje się ciężko.

Dzięki fundacji PRO SPE ( Ku Nadziei –www.prospe.org ), która ma pomóc misjom w Gruzji zaistniała możliwość współpracy z Ruchem Światło-Życie. W stolicy Abchazji – Suchumi działa jedna parafia katolicka. Pojawił się pomysł, aby zorganizować wypoczynek dla dzieci. Koszt dziesięciodniowej kolonii dla ok. dwudziestu dzieci – niekoniecznie katolików – wyceniony jest na 90 tys. rubli rosyjskich, co daje sumę ok. 5500 pln. Jeden dzień pobytu dziecka na takiej kolonii to koszt ok. 30 pln. Fundacja PRO SPE bardzo liczy na wsparcie ludzi dobrej woli.

Do pomocy przy organizacji kolonii letniej w Abchazji zgłosiły się an. Nina Błaszkowicz, an. Ewa Kusy i an. Joanna Hałys. Już w sierpniu wyjadą, aby pomóc w akcji ogłoszonej z okazji Dnia Dziecka, a realizowanej od 10 do 23 sierpnia. Wydarzenie to „kolonia letnia dla dzieci z powojennej Abchazji”.

Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Wpłaty można dokonywać na konto Fundacji Pro Spe 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001 z dopiskiem: Abchazja.

Prosimy wesprzeć wpłacając choćby 30 zł – 1 dzień pobytu dla dziecka).

Za: www.oaza.przemyska.pl