Miesiąc misyjny – cz. 5

Rekolekcje w Afryce… dla animatorów

Rekolekcje w Kenii i Tanzanii prowadzą jeszcze głównie animatorzy z Polski. To się zmienia dzięki temu, że na miejscu są już doświadczeni oazowicze i że odbył się III stopień Oazy Nowego Życia. Sporą część spraw organizacyjnych biorą na siebie już osoby z Kenii i Tanzanii, ale w formacji ciągle pomagają im osoby z Polski. Jak się okazuje, dla wielu z nich ten czas jest również czasem OSOBISTEJ FORMACJI i zaangażowania w Ruchu z nową siłą!

Posłuchajcie, jak doświadczenie misyjne w Kenii i Tanzanii wpłynęło na członków diakonii misyjnych

Izabela – Diakonia Misyjna Archidiecezji Wrocławskiej:

„Po tegorocznym pobycie w Afryce mogę śmiało powiedzieć, iż najbardziej zewangelizowaną osobą jestem ja sama. Nie może być inaczej, kiedy współprowadziło się cztery rekolekcje ewangelizacyjne. Bóg miał plan na moje życie. Dokładnie w tym momencie życia, w którym tego bardzo potrzebowałam. Po powrocie do Polski czuję się po prostu szczęśliwa. Żyję z głębokim przeświadczeniem, że swoją osobą mogę przyczyniać się do tak wielkiego dzieła ewangelizacyjnego, jakim jest Oaza w Afryce, czy służyć tam ludziom, ucząc się ich kochać”.

Piotrek – Centralna Diakonia Misyjna:
„Rozeznając powołanie misyjne w ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów byłem bliski rezygnacji z oazy. Przez diakonię misyjną nie dość, że pozostałem w Ruchu, to poprzez przekazywanie charyzmatu na misjach wciąż odkrywam jego bogactwo”.

Łukasz – Ruch Światło-Życie w Essen, aktualnie w Kenii:

„Dzięki możliwości wyjazdu do Afryki jestem bardziej aktywny w Ruchu. Muszę przyznać, że teraz mam więcej OGNIA,  żeby innym opowiadać o Chrystusie i dzielić się wiarą”.

Joanna – Diakonia Misyjna Archidiecezji Białostockiej:

„Myślę, że dzięki tym 2 miesiącom na różnorodnych rekolekcjach w Kenii i Tanzanii jeszcze bardziej doceniłam to, co mam, tę szansę, że od dawna mogę się w formować w Ruchu Światło-Życie. I powiem Wam… CHCĘ WIĘCEJ!”

Łącznie na rekolekcjach w Kenii i Tanzanii było już ponad 60 animatorów z Polski z 14 różnych diecezji!

Żeby wysłać 1 osobę na rekolekcje w Afryce, potrzeba ok. 5000 zł. Są to koszty biletu lotniczego, szczepień, wiz, ubezpieczenia oraz pobytu na miejscu. Ale efekty takich wyjazdów są nie do zmierzenia. Liczba oazowiczów w Kenii i Tanzanii, świadectwa z rekolekcji i własne doświadczenia są cenniejsze niż każde pieniądze!

Dlatego możesz nam pomóc wysłać do Afryki kolejne osoby. Wpłać dowolną kwotę na:

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
52 1240 1574 1111 0010 9064 6190
z dopiskiem: Cele statutowe-misje w Afryce