Nasza ziemia święta

Oaza Dzieci Bożych z parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie, 25 października 2016 roku przeżywała Dzień Ewangelizacji.

Korzystając z okazji, że nasze dzieci mają tydzień jesiennych ferii i powinniśmy głosić Dobrą Nowinę w porę i nie w porę – spotkaliśmy się najpierw na wspólną modlitwę. Prosiliśmy Ducha Świętego o wsparcie: siłę i odwagę w szukaniu Jezusa w drugim człowieku. W mocy Ducha Świętego dzieci wraz z animatorami wyruszyli w drogę.

Nasze maleńkie miasteczko stało się tego dnia ziemią świętą. W różnych miejscach miasta były tak zwane punkty, które miały nazwy miast Palestyny: Nazaret, Kana Galilejska, Jeruzalem, Betlejem, Jerycho. Na tych przystankach, po wykonaniu zadania, dzieci otrzymywały puzzle – cząstki obrazu Jezusa Miłosiernego.

W Betlejem, który stał niedaleko dziecięcego sklepu, animator zachęcał do przemyśleń nad swoim życiem. W Jerycho oaza spotkała samarytanina, który wręczył im serca z napisem „Bóg Cię kocha”. Zadanie polegało na tym, aby iść i dzielić się radosną nowiną z przechodniami. Dla mieszkańców naszego miasta to była prawdziwa nowina! Niedaleko dzwonu przy rzece Słucz stała animatorka z napisem Nazaret. Zadanie polegało na tym, żeby podzielić się wiadomościami na temat Najświętszej Maryi Panny.

Dzieci chodząc ulicami naszego miasta modliły się na różańcu, śpiewały piosenki religijne. Ludzie przechodzący obok uśmiechali się i zachęcali dzieci, aby śpiewały więcej. Jednak nie wszyscy chętnie słuchali Dobrej Nowiny. Niektórzy w ogóle nie chcieli z nami rozmawiać, ale byli tacy, którzy przyjmowali serca. Wspólnota nie upadała na duchu. Chodziliśmy tak długo, aż wszystkie serca z napisem „Bóg Cię kocha” zostały rozdane.

Po ewangelizacji każda grupa przyniosła otrzymane puzzle i po chwili naszym oczom pojawił się przepiękny obraz Jezusa Miłosiernego, którego przed laty widziała św. Faustyna Kowalska. Razem pomodliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Agapą przy ognisku zakończył się piękny dzień ewangelizacji, podczas którego mieliśmy okazję znowu i znowu dzielić się Jezusem z innymi. Bogu niech będą dzięki! Alleluja!

s. Marietta Miksa