Nowenna przed 100-leciem urodzin Ojca

W gronie członkiń Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła mieszkających w Krościenku zrodziła się myśl o NOWENNIE przed STULECIEM URODZIN czcigodnego sługi Bożego Ojca F. BLACHNICKIEGO. Nowenna w rocznicę stulecia urodzin naszego Założyciela jest szczególnie ważna, dlatego także intencja tej nowenny jest doniosła i odnosi się do fragmentu z Testamentu Ojca: 

,,Jeżeli miałbym coś do przekazania i chciałbym coś przekazać w moim duchowym testamencie – to właśnie ten dar – charyzmat Światło-Życie. Zrozumienie, umiłowanie, wierność wobec tego charyzmatu. Wydaje mi się bowiem, że ciągle jeszcze mało jest ludzi – także w Polsce – którzy już otrzymali łaskę zrozumienia znaczenia tego charyzmatu dla odnowy oblicza Kościoła – Chrystusowej Oblubienicy – Nowej Jerozolimy zstępującej z nieba na ziemię.” 

W intencji Nowenny nawiązujemy do duchowego testamentu Ojca i formułujemy ją następująco:

O łaskę zrozumienia charyzmatu Ś-Ż dla odnowy oblicza Kościoła oraz o głębsze umiłowanie i wierność charyzmatowi dla wszystkich członków Ruchu.

Jako modlitwę w ramach nowenny przyjmujemy Modlitwę o beatyfikację sługi Bożego


z wezwaniami na końcu:

Chryste Sługo – zmiłuj się nad nami,

Niepokalana Matko Kościoła – módl się za nami,

Czcigodny sługo Boży Ojcze Franciszku – wstawiaj się za nami.

Wszystkich, którzy zostali duchowo ubogaceni charyzmatem Światło-Życie, którzy troszczą się  o rozwój Ruchu zapraszamy do włączenia się w nowennę w przedstawionej intencji w dniach od 15 do 23 marca br.

Łączymy się w nowennowej modlitwie, szczególnie przy grobie sługi Bożego ks. F. Blachnickiego.

W imieniu członkiń INMK, Jolanta Szpilarewicz, Odpowiedzialna główna

Źródło: https://www.inmk.org.pl/nowenna-przed-100-rocznica-urodzin-ojca/