ORDJ 2016

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności to rekolekcje głównych odpowiedzialnych Ruchu stanowiące zarazem pierwsze wejście w temat następnego roku pracy. Tegoroczna ORDJ odbyła się w Częstochowie w dniach 25 – 27 listopada i zgromadziła ponad 60 osób z całej Polski.

„Sługa Niepokalanej” – taki będzie temat przyszłego roku pracy formacyjnej Ruchu, nawiązujący do 30 rocznicy śmierci ks. Blachnickiego, która przypadnie w przyszłym roku. W temat wprowadziły uczestników dwie konferencje: „Charyzmat maryjny Ruchu Światło-Życie” wygłoszona przez ks. Piotra Kulbackiego, przewodniczącego Komisji Teologiczno-Programowej Ruchu oraz „Służyć na wzór Chrystusa Sługi” wygłoszona przez moderatora generalnego ks. Marka Sędka.

Następnie uczestnicy rekolekcji w grupach zastanawiali się, w jaki sposób wcielić w życie temat przyszłego roku pracy. Spotkania były bardzo twórcze, przyniosły mnóstwo pomysłów, zarówno o charakterze bardziej ogólnym jak i bardzo konkretnych (np. propozycje tematów przyszłorocznych dni wspólnoty).

Bardzo ciekawym elementem ORDJ było przedstawienie przez Moderatora Generalnego planów budowy w Krościenku Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Krościenku. Od dawna planowane przedsięwzięcie wydaje się przybierać bardzo konkretne kształty. Porywająca, niesztampowa wizja Centrum zachwyciła uczestników rekolekcji.

Podczas ORDJ odbywanego w Częstochowie nie mogło zabraknąć udziału w apelu jasnogórskim, w niedzielę uczestnicy rekolekcji brali również udział w Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu.

Krzysztof Jankowiak

zdjęcia Waldemar Bajdecki