Rekolekcje dla diakonii KWC z Rychwałdu

W dniach 27-29. 03 2015 r. w Krościenku na Kopiej Górce odbyły się rekolekcje dla diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z Rychwałdu (diecezja bielsko-żywiecka).

Rekolekcje prowadziła Katarzyna Owczarek z Centralnej Diakonii Wyzwolenia oraz Ojciec Wojciech Kiełtyka, Franciszkanin z Rychwałdu, który jest moderatorem KWC w diecezji bielsko-żywieckiej oraz opiekunem naszej wspólnoty.

W rekolekcjach uczestniczyło czterdzieści osób, w tym cztery osoby z Domowego Kościoła z Hamburga.

Przeżyliśmy piękne chwile. Był czas na modlitwę, konferencje, spotkania w grupach, spacer i rozmowy. Byliśmy u źródła Ruchu Światło-Życie. Niektórzy z nas na Kopiej Górce byli po raz pierwszy.

Wspaniałym przeżyciem była możliwość modlitwy przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Ufam, że wszystkie modlitwy zostaną wysłuchane.

Spotkaliśmy się z wielką życzliwością osób, które mieszkają i posługują na Kopiej Górce.

Dziękuję Panu Bogu za ten czas i szczególnie za to, że pokazał mi, co oznaczają splecione dłonie w herbie diakonii wyzwolenia.

Wiem, że mój post – abstynencja, to właśnie jest ta dłoń, która podana drugiemu człowiekowi pomoże mu podnieść się i zobaczyć, jaki piękny jest świat, który dał nam Bóg. Tylko w Bogu jest nasza nadzieja.

Basia Urbaniec