Rozpoczęły się rekolekcje w Kenii

W Kenii właśnie rozpoczęły  się rekolekcje oazowe. W tym roku odbędą się rekolekcje I stopnia i Rekolekcje X kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej.

Meru, przed rekolekcjami

Przygotowujemy się do rekolekcji – na razie robimy zakupy i odprawy diakonii. Kupić trzeba dużo jedzenia, środki czystości, komunikanty i wszystko, co może być potrzebne. Oczywiście mieliśmy dużo radochy w markecie, wożąc dwa wózki pełne papieru toaletowego:) Pomagali nam dwaj chłopcy stąd – oni są już nauczeni, że kobietom trzeba pomagać, więc dzielnie pchali wózki, ale na ogół tutaj to kobiety są od noszenia zakupów:).

Będziemy przeprowadzać tu dwa różne stopnie, będą więc dwie diakonie. Jedynkę poprowadzi ojciec Kazimierz, franciszkanin, wraz z jeszcze jednym franciszkaninem, którego jeszcze nie znamy. Odpowiedzialnym będzie Piotrek, a animatorkami dwie Kasie, Ola i Agata, wspierani przez dwóch kenijskich kleryków, którzy formują się w Polsce i sporo mówią po polsku. Jednego z nich, Johna, już poznaliśmy.

Rekolekcje X kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej poprowadzi ksiądz Bartłomiej, odpowiedzialną będzie Judyta, a animatorkami dwie Izy, Ania i Patrycja. Plan mamy bardzo napięty, wkrótce zacznie się „kołowrotek”, w którym nie będziemy mieć czasu na praktycznie nic niezwiązanego z rekolekcjami, dlatego bardzo potrzebujemy modlitwy.

W piątek przyjechali wszyscy uczestnicy – jesteśmy bardzo zaskoczeni ponieważ przyjechało ich o wiele więcej niż się spodziewaliśmy. Niektórzy z nich musieli przebyć drogę, która trwała 25 godzin.

Wieczorem mieliśmy spotkanie zapoznawcze dwóch turnusów. Następnego dnia jedziemy wszyscy na ślub młodych, którzy uczestniczyli w poprzednich oazach w Kenii. W niedzielę zaś, po powrocie rozpoczynamy 1 dzień rekolekcji.

Niech Niepokalana nas prowadzi.

Oddajemy się Waszej pamięci modlitewnej! Alleluja!

Ania Jungiewicz

więcej informacji na: misyjnaprzemysl.weebly.com/kenia-2016