Triduum Paschalne 2015

Tegoroczne Triduum Paschalne w Centrum Ruchu na Kopiej Górce przeżywało 70 osób. Były małżeństwa z Domowego Kościoła z dziećmi, osoby dorosłe i młodzież – przeżywający formację deuterokatechumenalną po drugim stopniu oraz domownicy.

fot. Piotr Kania

Prowadził te rekolekcje ks. Hubert Wiśniewski z diecezji gnieźnieńskiej wspierany przez panią Grażynę Miąsik i ks. Edwarda Walę oraz diakonię centrum.

fot. Piotr Kania

Wszyscy uczestnicy rekolekcji angażowali się w posługi liturgiczne oraz w przygotowanie wielkanocnego świętowania.

fot. Grażyna Miąsik

fot. Grażyna Miąsik

Diakonię muzyczną pełniła Teresa Kmieć z diecezji krakowskiej, która przygotowała spośród uczestników ciekawie brzmiącą scholę.

fot. Piotr Kania

Wieczorne celebracje liturgiczne i liturgię godzin sprawowano w Kaplicy Chrystusa Sługi, natomiast obrzęd wyznania wiary i Effatha w dolnym kościele przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

fot. Piotr Kania

Aura była prawie zimowa, dlatego drogę krzyżową w Wielki Piątek przeżywaliśmy zamiast w Wieczerniku Jana Pawła II w kościele parafialnym.

fot. Piotr Kania

Podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej ks. Hubert umywał nogi dwunastu mężczyznom. Bardzo przeżywały to dzieci, których ojcowie byli w tym gronie.

fot. Piotr Kania

Wigilia Paschalna trwała prawie do północy, ale sporo dzieci wytrwało do końca liturgii.

fot. Piotr Kaniafot. Piotr Kania

W Niedzielę Zmartwychwstania część grupy uczestniczyła w procesji rezurekcyjnej i mszy świętej wraz z parafią krościeńską, natomiast rodziny z małymi dziećmi przeżywały Eucharystię w południe w kaplicy Chrystusa Sługi.

fot. Piotr Kania

Śniadanie wielkanocne po jutrzni było bardzo uroczyste i smaczne, a po posiłku wszyscy, a szczególnie dzieci, włączyli się w radosne śpiewanie.

fot. Piotr Kania

O godzinie 1500 w kaplicy modlono się nowenną przed Świętem Miłosierdzia, a potem były Nieszpory chrzcielne, które zakończyły Triduum Paschalne. Uczestnicy rekolekcji otrzymali pamiątkowe dyplomy, były też podziękowania oraz wspólne zdjęcie.

Aleksandra Rogowska