Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 4 maja 2017, 18:24    

Kijki, nogi i rower


1 maja 2017 r. odbył się I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. 9 kilometrowy bieg z Rzeszowa do Niechobrza ukończyło 124 zawodników. Zwyciężył Piotr Chmaj.

W imprezie, która była inicjatywą wielu Ruchów i Stowarzyszeń świeckich wspieranych przez środowisko kościelne, oprócz biegaczy uczestniczyli również zawodnicy idący z kijkami metodą Nordic Walking oraz około stuosobowa grupa rowerzystów.

fot. Marcin DziedzicW tym roku przypada 60. rocznica powstania KWC i 30. rocznica śmierci ks. Blachnickiego, dlatego też patronem biegu został właśnie ks. Franciszek Blachnicki, inicjator Krucjaty Wstrzemięźliwości.

Jest to pierwszy bieg, ale organizatorzy liczą na to, że wejdzie on na stałe do kalendarza biegowego w Rzeszowie.

W Niechobrzu uczestnicy I Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości dołączyli do Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Eucharystii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

fot. Marcin DziedzicW koncelebrze uczestniczyli księża zaangażowani m.in. w Ruch Światło Życie, Domowy Kościół, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, duszpasterstwo trzeźwości, a także uczestnicy zawodów. W homilii Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej zwrócił uwagę na dramat uzależnień, ale też na nadzieję wyjścia z nałogów i wartość różnorakich działań, które zmierzają do wyzwolenia człowieka.

fot. Marcin DziedzicPo Mszy św. i posiłku odbył się koncert zespołu „Jedno ciało” – to duet małżeński Macieja i Leny Durlaków.

Zobacz też:

Piotr Chmaj zwycięzcą I Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości

Prawie 300 osób w I Rzeszowskim Biegu Trzeźwości

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE