Kijki, nogi i rower

1 maja 2017 r. odbył się I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. 9 kilometrowy bieg z Rzeszowa do Niechobrza ukończyło 124 zawodników. Zwyciężył Piotr Chmaj.

W imprezie, która była inicjatywą wielu Ruchów i Stowarzyszeń świeckich wspieranych przez środowisko kościelne, oprócz biegaczy uczestniczyli również zawodnicy idący z kijkami metodą Nordic Walking oraz około stuosobowa grupa rowerzystów.

fot. Marcin DziedzicW tym roku przypada 60. rocznica powstania KWC i 30. rocznica śmierci ks. Blachnickiego, dlatego też patronem biegu został właśnie ks. Franciszek Blachnicki, inicjator Krucjaty Wstrzemięźliwości.

Jest to pierwszy bieg, ale organizatorzy liczą na to, że wejdzie on na stałe do kalendarza biegowego w Rzeszowie.

W Niechobrzu uczestnicy I Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości dołączyli do Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Eucharystii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

fot. Marcin DziedzicW koncelebrze uczestniczyli księża zaangażowani m.in. w Ruch Światło Życie, Domowy Kościół, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, duszpasterstwo trzeźwości, a także uczestnicy zawodów. W homilii Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej zwrócił uwagę na dramat uzależnień, ale też na nadzieję wyjścia z nałogów i wartość różnorakich działań, które zmierzają do wyzwolenia człowieka.

fot. Marcin DziedzicPo Mszy św. i posiłku odbył się koncert zespołu „Jedno ciało” – to duet małżeński Macieja i Leny Durlaków.

Zobacz też:

Piotr Chmaj zwycięzcą I Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości

Prawie 300 osób w I Rzeszowskim Biegu Trzeźwości