Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 19 listopada 2019, 09:26    

Niedługo podnosimy kurtynę


Każdy ma marzenia. Najlepiej, kiedy marzenie Pana Boga spotka się z marzeniem człowieka. Wtedy rozpoczyna się nowa droga, nieznana i pełna niespodzianek, ale pewna, bo tak bardzo upragniona przez Stwórcę.
Marzeniem ks. Franciszka Blachnickiego było wcielać ideę Nowej Kultury w życie. Oto nie wystarczy już tylko praktykować sakramenty. One mają przemieniać całego człowieka, która daje nową jakość w społeczeństwie. Człowieka, który jest wolny. A przy tym twórczy, otwarty i zatopiony w Bogu. Próbą spełnienia tego marzenia ks. Blachnickiego są działania Stowarzyszenia Katolickie Amatorskie Centrum Kultury.


Już niebawem, bo w Niedzielę 24.11.2019r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku rusza IV Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna. To wyjątkowy czas, kiedy grupy artystyczne z całej Polski, o różnym profilu, umiejętnościach i doświadczeniu prezentują talenty, którymi obdarował ich Pan. I przy okazji spełniają swoje marzenia. Każdy dzień to trzy spektakle, a zwieńczeniem festiwalowych zmagań jest Gala Finałowa oraz koncert, w tym roku Arki Noego.

Historia samego Przeglądu nie jest długa. Przed nami dopiero czwarta edycja. Jednak sama idea rodziła się znacznie wcześniej. Jest wynikiem modlitwy, pracy, natchnień, rozeznawania i wyrzeczeń. Owoce nie przyszły sam i nie spadły z nieba. Jednak dzięki mocnej wierze, determinacji i pracowitości organizatorów mamy Przegląd, który pozostaje na długo w pamięci. Pozwala mówić o rzeczach ważnych i pięknych bardzo subtelnie i czule.

Nie bójmy się spełniać marzeń, tych wielkich i tych małych. Nigdy nie wiemy, dokąd zabierze nas Pan Bóg, kiedy Jego plany spotkają się z naszymi. Kiedy kurtyna pójdzie w górę i zobaczymy do jak wspaniałych rzeczy nas zaprasza.

Monika Baran

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE