Niedługo podnosimy kurtynę

Każdy ma marzenia. Najlepiej, kiedy marzenie Pana Boga spotka się z marzeniem człowieka. Wtedy rozpoczyna się nowa droga, nieznana i pełna niespodzianek, ale pewna, bo tak bardzo upragniona przez Stwórcę.
Marzeniem ks. Franciszka Blachnickiego było wcielać ideę Nowej Kultury w życie. Oto nie wystarczy już tylko praktykować sakramenty. One mają przemieniać całego człowieka, która daje nową jakość w społeczeństwie. Człowieka, który jest wolny. A przy tym twórczy, otwarty i zatopiony w Bogu. Próbą spełnienia tego marzenia ks. Blachnickiego są działania Stowarzyszenia Katolickie Amatorskie Centrum Kultury.


Już niebawem, bo w Niedzielę 24.11.2019r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku rusza IV Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna. To wyjątkowy czas, kiedy grupy artystyczne z całej Polski, o różnym profilu, umiejętnościach i doświadczeniu prezentują talenty, którymi obdarował ich Pan. I przy okazji spełniają swoje marzenia. Każdy dzień to trzy spektakle, a zwieńczeniem festiwalowych zmagań jest Gala Finałowa oraz koncert, w tym roku Arki Noego.

Historia samego Przeglądu nie jest długa. Przed nami dopiero czwarta edycja. Jednak sama idea rodziła się znacznie wcześniej. Jest wynikiem modlitwy, pracy, natchnień, rozeznawania i wyrzeczeń. Owoce nie przyszły sam i nie spadły z nieba. Jednak dzięki mocnej wierze, determinacji i pracowitości organizatorów mamy Przegląd, który pozostaje na długo w pamięci. Pozwala mówić o rzeczach ważnych i pięknych bardzo subtelnie i czule.

Nie bójmy się spełniać marzeń, tych wielkich i tych małych. Nigdy nie wiemy, dokąd zabierze nas Pan Bóg, kiedy Jego plany spotkają się z naszymi. Kiedy kurtyna pójdzie w górę i zobaczymy do jak wspaniałych rzeczy nas zaprasza.

Monika Baran