Ruszyły zgłoszenia na VII Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna

Już w listopadzie tego roku w Gdyni odbędzie się kolejny Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna.

Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe

Przegląd wyrósł z doświadczeń Amatorskich Grup Teatralnych „Nazaret” i „Przystań”, które już od kilku lat działają na terenie Archidiecezji Gdańskiej. W swoim dorobku mają tak duże sztuki, jak: Misterium Męki Pańskiej „Noc ponad miastem”, które doczekało się adaptacji przez Radio Gdańsk do formy słuchowiska radiowego, „Przed sklepem jubilera” w oparciu o tekst Karola Wojtyły czy „Król Wschodzącego Słońca” wg scenariusza ks. Adama Piekarzewskiego SDB.

Występowali w różnych miejscach, dostając zaproszenia na spektakle przygotowane w zaciszach szkół, salek parafialnych czy bibliotek – spektakle piękne, poruszające, uczące, ale prezentowane dla niewielkich grup odbiorców. To wówczas zrodził się pomysł, aby zrobić coś większego. Z jednej strony stworzyć przestrzeń zdolnym i ambitnym miłośnikom teatru, by mogli pokazać szerszej publiczności swój artystyczny dorobek i podzielić się swoją pasją z innymi. Z drugiej zaś strony dać szansę widzowi, by mógł zobaczyć i doświadczyć piękna teatru, w którym to człowiek i jego wartości grają główne skrzypce.

Pomysł został spisany w projekcie pod nazwą „I Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna 2016 przy parafii Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku”. Uzyskał aprobatę Rady Dzielnicy, dzięki czemu udało się pozyskać środki pieniężne na realizację projektu w ramach pilotażowego programu Urzędu Miasta Gdyni „Przyjazna dzielnica”. Tak przystąpiliśmy do realizacji pierwszej edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna 2016.

KURTYNA 2016 zakończyła się sukcesem naa tyle dużym, że postanowiono kontynuować ideę Przeglądu Teatrów Amatorskich w kolejnych latach. Każda edycja to nowe doświadczenia, nowi ludzie, nowe pozytywne emocje i niezwykle ciepłe przyjęcie zarówno ze strony publiczności, jak i samych artystów, biorących udział w Festiwalu. I to właśnie nadaje sens działaniom i daje energię na kolejne edycje Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna.

za: http://kurtynamalykack.pl/